Poradnik klienta

Kliknij na interesujące Cię pytanie aby zobaczyć odpowiedź

Ile wynosi czas oczekiwania na zamówiony garaż?

Standardowy czas realizacji jest uzależniony od lokalizacji Kupującego. Na terenie województwa śląskiego wynosi średnio od 3 do 7 dni, natomiast w inych lokalizacjach od 3 do 14 dni roboczych. O terminie dostawy informujemy Klientów telefonicznie z 2 - 3 dniowym wyprzedzeniem. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego w celu określenia najbliższej możliwej daty realizacji. 

UWAGA! Z dniem 01.05.2018 z powodu dużej ilości zamówień okres oczekiwania na garaż może ulec wydłużeniu.

Jak przygotować podłoże pod zamówiony garaż?

Podłoże pod garaż musi być wypoziomowane. Najlepiej jeśli będzie zrobiona wylewka betonowa o wymiarach większych o 20 cm od wymiaru garażu. Jeśli nie ma takiej możliwości to należy wykonać minimum 4 narożniki (najlepiej 6) z bloczków betonowych 40x40, krawężników lub płytek. Należy również pamietać o zmierzeniu przekątnej aby przygotowane podłoże miało kształt prostokąta.

UWAGA: Ekipa montażowa nie jest zobowiązana do przygotowywania podłoża pod montowany garaż.

Czy cena obejmuje również mocowanie garażu do podłoża?

Nie. Mocowanie garażu do podłoża jest obowiązkiem Klienta. Istnieje możliwość odpłatnego przykotwienia garażu, ale tylko do wylewki betonowej lub wylanych na rogach słupków betonowych.

Jak wygląda i ile trwa montaż?

Garaże sa transportowane do Klientów w elementach i na miejscu skręcane. Czas montażu typowego garażu nie powinien przekraczać 30 minut.

Czy do montażu jest potrzebny prąd elektryczny?

Każda ekipa montażowa jest wyposażona w wiertarki akumlatorowe i agregat prądotwórczy, dlatego nie jest konieczne posiadanie prądu. Posiadanie dostępu do prądu konieczne jest przy usłudze kotwienia do podłoża. 

Jak wygląda płatność za garaż?

Preferowaną formą zapłaty jest gotówka po zamontowaniu garażu u Klienta. Istnieje również możliwość zapłaty przelewem z góry (przedpłata) lub w taki sposób aby ekipa montażowa mogła otrzymać dowód wpłaty.

Czy trzeba wpłacać zaliczkę przy zamówieniu?

Nie. Nie pobieramy zaliczek przy przyjmowaniu zamówień na typowe garaże. Cała należność za garaż płatna jest u kierowcy po zakończeniu montażu.

Wyjątek stanowią garaże na indywidualne zamówienie. Wysokość zadatku wynosi 20% wartości brutto i może być wykonana tylko na podstawie wystawionej wcześniej faktury proforma.

Czy na postawienie garażu jest wymagane pozwolenie budowlane?

Prawo budowlane w Art 29, rozdz. 4, pkt 2 mówi: "Pozwolenia na budowę nie wymaga budowa wolnostojących parterowych budynków gospodarczych, wiat i altan oraz przydomowych oranżerii (ogrodów zimowych) o powierzchni zabudowy do 35 m2, przy czym łączna liczba tych obiektów na działce nie może przekraczać dwóch na każde 500 m2 powierzchni działki."

Na podstawie tego przepisu można stwierdzić, że na każdej działce o powierzchni 5 arów można postawić bez pozwolenia budowlanego 2 pomieszczenia gospodarcze (np. garaże blaszane) o powierzchni nie przekraczającej 35 m2. Fakt ten należy zgłosić do urzędu wypełniając odpowiedni formularz.

Czy na garaż jest gwarancja?

Tak, każdy garaż jest objety 12 miesięczną gwarancją obowiązującą na podstawie dowodu zakupu.

Czy konstrukcja garażu równiez jest ocynkowana?

Nie, konstrukcja jest wykonana z czarnych kształtowników stalowych i przed oblachowaniem jest malowana metodą zanurzeniową w farbie przemysłowej MALKOR A (antykorozyjny podkład alkidowy bezchromianowy). Pomalowanie konstrukcji farbą nawierzchniową jest obowiązkiem Kupującego.